Paauksuoti lapai jau suktinį šoka

Vis dar gerai nusiteikęs ruduo džiugina saulėtomis ir šiltomis dienomis, o mūsų lopšelio-darželio bendruomenė gyvena sveikatinimo ir aktyvaus judėjimo ritmu.

Rugsėjo 13-30 dienomis buvo vykdoma #beactive Europos sporto savaitės akcija „JUDRI MOKYKLA“. Tomis dienomis vyko tradicinės ir netradicinės fizinio aktyvumo veiklos. Grupėse vaikai su pedagogais kalbėjosi apie sveiką ir visavertę mitybą, sportą. Tėvai kūrė ir puoselėjo šiltą bendravimą su vaiku, aktyviai įsitraukdami į bendrą sveikos gyvensenos ir sportinę veiklą namuose: „Aš ruošiu pusryčius namuose“, „Atsikėlus anksti rytą – mankštinuosi“, vykome pas ūkininką pažiūrėti išaugintų daržovių. Dėdė Vladas papasakojo, kaip auginamos daržovės, patiems leido jas išrauti ir paskanauti.

Pedagogai ugdomosiose veiklose siekė praturtinti vaikų vaizdinius apie rudens gėrybes, ugdė jų gebėjimus išsirinkti pačius naudingiausius ir sveikiausius produktus, mokėsi eilėraščių, dainelių. Vaikai, panaudodami įvairią techniką, atliko darbelius, sudarinėjo sveikos mitybos piramides. „Čiauškučių“ (aukl. V. Urbonienė), „Bičiulių“ (aukl. V. Mikužienė), „Smalsučių“ (aukl. A. Jociuvienė) grupių vaikai kartu su mamytėmis gamino mišraines, jas ragavo, tyrinėjo vaisių ir daržovių skonį, kvapą, išvaizdą, pagal šeimų pasiūlytus receptus spaudė vaisių ir daržovių sultis, kepė obuolių pyragą. Po kruopštaus darbo vaišių stalas pasipuošė nuostabiai gardžiais patiekalais.

Tėvų lentoje buvo parengta įvairi informacija apie sveiką gyvenseną, sportą ir jo naudą sveikatai: „Sveikos mitybos piramidė – ką pasirinksi“, „Gamtos nuspalvintas maistas“, „Sveikas maistas – sveikas vaikas“, lankstinukai: „Mankštintis malonu ir sveika“, „Fizinio aktyvumo poveikis žmogaus organizmui“, „Aukime sveiki“.

Vyresniesiems vaikams buvo suorganizuotas žygis su žemėlapiu į mišką. Lydimi puikios nuotaikos, vaikučiai keliavo miško takeliu, aplankydami mišką, pievas, susipažino su augalais, medžiais, apžiūrėjo skruzdėlyną, smagiai pasileido nuo kalniuko per čežančius rudeninius lapus ir nesunkiai įveikė bėgimo su kliūtimis ruožą, pasidžiaugė rudenėjančiu mišku bei prisirinko gamtinės medžiagos.

Auklėtojos R. Klymantienė, V. Urbonienė, B. Bruneikienė parengė pratybų knygutę sveikatos ugdymo tematika „Viru viru košę“ konkursui, kurį organizuoja Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“. Šias užduotėles atliks ir mūsų vaikučiai.

Rugsėjo 21-27 dienomis kūno kultūros instruktorė Remigija Šlyžiuvienė organizavo Europos judėjimo savaitės renginius - kas rytą į mankštą ir bėgimą aplink darželį. Skambant nuotaikingai muzikai, vaikai sportavo, atliko įvairius pratimus, žaidė judrius žaidimus, krepšinį „Krepšinis tau”, į renginį buvo pakviesti ir aplinkinių kiemų vaikai. Visi dalyviai ne tik metė tritaškius, bet kaip visada, tarpusavyje draugiškai bendravo ir juokavo.