Kad mūsų Žemė būtų graži, švari ir žalia

Po ilgos žiemos nedrąsiais žingsneliais atkeliauja pavasaris. Vis dažniau išgirstame čiulbančius paukščius, laukiame pražystančių pirmųjų pavasario gėlyčių, sužaliuojančios žolės, skaisčiau šviečiančios saulės, šiltesnio vėjelio.

Minint kovo 20 dieną – pasaulinę Žemės dieną, tradiciškai lopšelyje-darželyje vyko renginys „Sveikinu Žemę“. Atskubėjęs Pavasaris (aukl. D. Jokaitienė)  pakvietė visų grupių vaikučius daineles, šokius, žaidimus, ratelius, įvairių balsų pamėgdžiojimus, skirti Žemei, dalyvauti gėlių sodinimo akcijoje  „Tausok ir puošk aplinką“. Akcija siekiama, kad mažieji vaikučiai puoštų savo darželio aplinką, stebėtų vykstančius pokyčius, patys gebėtų ją prižiūrėti.

Muzikos vadovė I. Žėkienė pasiūlė vaikams pasiklausyti skirtingų paukštelių balsų: vaikai spėlioja koks paukštis taip gieda bei bandė juos imituoti, auklėtojos perskaitė kiekvienos grupės parašytus ant popieriaus lapelių gražiausius sakinius Žemei.

Šia gražia proga vaikų pasveikinti atvyko Šilutės girininkijos girininkas Edvardas Dvylis,  personalo inžinierė Loreta Skirbutienė. Svečiai pasidžiaugė, kad nuo mažų dienų skiepijama meilė ir pagarba gamtai, kurios daigą vaikai sėja ir savo artimųjų širdyse, pakvietė ir toliau rūpintis mūsų Žeme, kad ji visada būtų graži, švari ir žalia, padovanojo 2013 metų sieninius gamtos kalendorius, plakatus „Lietuvos miškų žvėrys, paukščiai ir medžiai“.

Po renginio mažieji ir svečiai susirinko darželio kiemelyje, kur buvo iškilmingai pakelta Žemės dienos vėliava, vaikų ir pedagogų išpuošta darželio teritorija pačių pagamintomis iš buitinių atliekų gėlytėmis, dažytais akmenėliais - boružėlėmis, į medžius įkelti inkilėliai sugrįžtantiems paukščiams.

Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtos aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje. Rūpintis Žemės išsaugojimo ir tausojimu privalome visi ir kiekvieną dieną.

Auklėtoja Dalytė Jokaitienė