Įveikiame kartu

Š. m. kovo 18-22 dienomis Šilutės lopšelis – darželis „Pušelė“  jau antrus metus prisidėjo prie akcijos „Savaitė Be PATYČIŲ“, kurią inicijavo VšĮ „Vaikų linija“. Akcija skatina mažylius ir suaugusius užkirsti kelią patyčioms ir kartu siekti, kad visuomenėje būtų daugiau pagarbaus ir draugiško bendravimo.  Ta proga kiekvieną dieną vyko pokalbiai-diskusijos: „Kas yra patyčios?, „Kaip atpažinti patyčias?“, „Jei iš tavęs tyčiojasi“, grupėse  vaikai „augino“ iš popierinių pirštelių Malonių žodelių gėlytes. Šios gėlytės su vazonėliais buvo patalpintos „Draugystės pievelėje“, kuriomis pasidžiaugė įstaigos bendruomenė, svečiai.

Visą savaitę visų grupių vaikai kartu su auklėtojomis kūrė pasižadėjimus, iš kurių buvo  parengta „Pasižadėjimų knyga“. Vyresniojo ir priešmokyklinio amžiaus vaikai savo vikrumą, ištvermę, gebėjimą susidraugauti parodė linksmosiose estafetėse „Išgelbėk draugą“, dalyvavo animacinio filmuko „Katinas Leopoldas ir automobilis“ peržiūroje bei aptarime, savo įspūdžius pavaizdavo piešinukuose. Tėveliai kartu su vaikais įsijungė į skirtukų knygelėms gaminimą, kūrė palinkėjimus. Buvo suorganizuota knygų skirtukų su palinkėjimais paroda.

Kovo 19 d. sulaukėme Šilutės žemės ūkio mokykloje besimokančių būsimų kirpėjų su  mokytoja Reda Jurgėliene, kurios dalyvavo grožio ir šukuosenų šventėje „Tarp gerų draugų“ „Čiauškučių“ grupėje. Visus nustebino šukuosenų įvairovė bei vaikų gebėjimas jas pademonstruoti. Mažieji modeliai sulaukė gausybę plojimų.

Akciją vainikavo Gėlytė, kuri vaizdžiai pademonstravo, kaip reikia saugoti savo draugą ir kas atsitinka, kai jo negerbi. Po to vaikai žiūrėjo teatro būrelio vaidinimą „Kiškių pamariškių trobelė“ (vadovė I. Žėkienė). Išklausę visų grupių vaikų pasižadėjimus, mažieji pušeliečiai nutarė gyventi draugiškai ir, apkabinę savo kaimynus, linksmai padainavo dainelę „Draugystė“. Pabaigoje Draugystės traukinuku vaikai sugrįžo į grupes.

Akcijos „Savaitė BE PATYČIŲ“ renginiai suteikė vaikams ne tik žinių apie patyčias ir netinkamą elgesį, bet jų metu patyrė daug džiaugsmo, gerų emocijų.

Tėvams ir pedagogams rūpi, kad vaikai dar ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje išsiugdytų nuostatas, neleidžiančias patyčioms ir priekabiavimui klestėti mokykloje. To siekiama  ugdant pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, gerinant bendrą emocinę vaiko savijautą ir skatinant pagarbius ir draugiškus vaikų bei suaugusiųjų tarpusavio santykius.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vitalija Petronytė