Akcijai „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“ praėjus

Siekiant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų pilietinių vertybių ugdymo (-si), skatinant aplinkosauginių įgūdžių formavimą, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius suorganizavo rajono ikimokyklinių įstaigų pilietinę akciją „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“. Akcija buvo organizuojama II – etapais. I- etape mūsų įstaigoje vyko netradicinio ugdymo dienos „Gyvename švariai - augame sveikai“ - organizavome talką, prisiminėme, kaip teisingai tvarkyti ir rūšiuoti atliekas (jau keturi metai darželio laiptinėse yra atliekų rūšiavimo dėžės), atlikome užduotis „Žaliųjų akinių paslaptis“. Grupėse vyko diskusijos apie gamtos pažinimą, ekologiją ir gamtos saugojimą, kūrėme skanduotę, gaminome vėjo malūnėlius. Praktinės veiklos metu į kartonines dėžutes vaikai rūšiavo atliekas, tarėsi, diskutavo, savo piešiniuose atskleidė gamtoje vykstantį įdomų gyvenimą, kurio negalima sugriauti, sudeginti, su muzikos mokytoja I. Žėkiene iš atliekų darė žaislus-barškučius, gėlytes. Taip pasiruošėme II etapui - rugsėjo 29 d. turgaus aikštėje įvyko baigiamasis ikimokyklinukų pilietinės akcijos renginys „Pamario vaikai - švarios gamtos draugai“. Mažieji pušeliečiai ir pedagogai, pasipuošę žaliais, geltonais ir mėlynais vėjo malūnėliais, puikiai nusiteikę iškeliavo į rajoninį renginį su skanduote:

Jei rūšiuosi šiukšles TU,
Mūs Šilutėj bus švaru.
Trū tu tu, trū tu tu,
Šiukšles rinksime kartu!

Čia jie susitiko su Šilutės rajono savivaldybės vadovais, „Ecoservice“ atstovais, namų tvarkytoja Frekenbok, pamatė Karlsoną- Šiukšlių, kuris labai negražiai elgėsi gamtoje, mėtė šiukšles, bet švaruoliai - prižiūrėtojai Popierius, Plastikas, Stiklas jį sudrausmino, paprašė surinkti išmėtytas šiukšles ir laikytis tvarkos.

Suskambus muzikai, visi dalyviai dainavo, šoko, skandavo. Po renginio buvo pasodintas ąžuolas Ąžuolų alėjoje. Akcijos mažieji buvo apdovanoti Šilutės rajono mero V. Laurinaičio, „Ecoservice“ dovanėlėmis. Grįžę į darželį, ugdytiniai kieme esantį kalnelį papuošė savo gamybos malūnėliais.

Tikime, kad atliekų rūšiavimas taps vaikų, tėvų, įstaigos darbuotojų gyvenimo būdu.
Mažieji ir suaugusieji suvoks, kad antrinių žaliavų rūšiavimas, antrinis jų panaudojimas padės saugoti gamtos išteklius, palaikyti švarią ir sveiką aplinką.